Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Dolní bránu letos otevřel Fotoklub F2,8 s Kontrasty

 PRACHATICE - 21. ledna 2016 - 8:37 - Galerie Dolní brána hostí od úterka 19. ledna první letošní výstavu. Obě její patra patří podle tradice Fotoklubu F 2,8 Prachatice. Jedná se o patnáctou výroční výstavu tohoto fotoklubu, kterou pořádá ve spolupráci s Kulturními a informačními službami. Výstava má název i téma Kontrasty a příznivci výtvarné fotografie ji mohou navštívit do 19. února.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Kontrastní bylo i samotné zahájení výstavy. Jak s nadsázkou řekl předseda fotoklubu Jiří Lux, stejně sem většina lidí chodí právě kvůli těmto komponovaným úvodům. Kontrast přinesla i skutečnost, že na zdích galerie nevisely žádné fotky, jen svinuté drátky závěsného systému. 

   Do hry se dobře zapojil i špičkový kytarista Ivan Boreš, který si "zapomněl" na kytaru nasadit struny, ale rychle navinul a naladil alespoň jednu a skvěle na ni zahrál "vlastní vítěznou skladbu z prestižního hudebního festivalu." Pak postupně přidal i další struny a další muziku.

   Nechyběla samozřejmě přednáška o tom, jaké kontrasty rozeznáváme. Mimochodem - jsou to hlavně kontrasty barev, tvarů či významů. Následovaly praktické ukázky, některé přímo na nastoupených členech fotoklubu - s vlasy a bez nich, s vousy a bez vousů apod. Precizní výklad doplňovaly i ukázkové fotografie. 

   Nakonec přinesli členové fotoklubu své snímky a pověsili je na stěny   galerie. Dlužno říci, že na vernisáže výročních výstav Fotoklubu F2,8 Prachatice chodí vždy spousta návštěvníků a bylo tomu tak i tentokrát. O tom, že se všichni dobře bavili, není pochyb.   

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...