Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Předvánoční inspirace pro volbu budoucího povolání  

 PRACHATICE - 23. prosince 2015 - 10:15 - Pod názvem Předvánoční inspirace uspořádala ve čtvrtek 17. prosince Střední škola a Základní škola Vimperk ve škole v Prachaticích předvánoční akci. Ta byla určena pro žáky závěrečných ročníků základních škol.

 Z redakční pošty: Jana Kotrchová, prachatické pracoviště SŠ a ZŠ Vimperk, foto - Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   V tomto období se žáci posledního ročníku ZŠ rozhodují, co by chtěli v budoucnu dělat a jaký obor na střední škole studovat. Abychom jim usnadnili jejich rozhodování, připravili jsme pro ně ukázky jednotlivých oborů, které se na naší škole vyučují.

   Nabídka maturitních i učebních oborů je opravdu široká. Od oborů službových – kadeřník, vizážista, kuchař-číšník, výživový poradce - přes stavební obory – zedník, tesař, pokrývač, instalatér - či obory zemědělské a elektro - opravář zemědělských strojů, opravář-svářeč, mechanik elektrotechnik, mechanik instalačních a elektrotechnických zařízení a další. (Přehled všech oborů najdete na www.stredni-skola.eu)

   Celkem 90 žáků z prachatických ZŠ Národní, ZŠ Vodňanská, ZŠ Zlatá stezka a dále ZŠ Strunkovice nad Blanicí a ZŠ Netolice vytvořilo 11 družstev. Na jednotlivých stanovištích se žáci formou soutěžních bodovaných úkolů seznamovali s náplní jednotlivých oborů. Nejvíce bodů nasbíralo a na prvním místě se umístilo družstvo, které si zvolilo název Igorové, ze ZŠ Vodňanská.

   Součástí soutěžního dopoledne byla i ročníková soutěž žákyň 3. ročníku oboru kadeřník na téma business žena. Soutěž hodnotila odborná nezávislá porota ve složení P. Šántová, J. Hudáková, M. Čížková.

  Pozvání na Předvánoční inspiraci přijaly za Město Prachatice pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Jiřina Dolejšková, za Jihočeskou hospodářskou komoru Kateřina Třísková, ředitelka Oblastní kanceláře JHK Prachatice, a šéfredaktorka Deníku jižní Čechy Alena Pancerová. Jmenované dámy se také ujaly role laických porotkyň kadeřnické soutěže a udělily cenu laické poroty.

   Na závěr jako vyjádření díků za dlouhodobou spolupráci připravili žáci 3. ročníku oboru kuchař-číšník pro naše hosty slavnostní oběd. Doufáme, že akce Předvánoční inspirace splnila svou úlohu a usnadnila žákům jejich rozhodnutí při volbě budoucího povolání.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...