Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: V Kralově vile se poprvé pekla pizza pro veřejnost  

 PRACHATICE - 24. července 2015 - 10:29 - V prachatické vile J. N. Krale jsme se rozhodli pořádat pravidelná pečení. Po dobu prázdnin se budou konat tzv. Vypečené středy, a to vždy od 17:00 do 21:00 hodin. Vítán bude každý, koho baví trávit čas venku, setkávat se se známými i novými lidmi, i každý zájemce o Kralovu vilu.

 Text: Pavla Zelenková, autorka projektu Živá vila

 Foto Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   První pečení se uskutečnilo ve středu 22. července a navzdory velmi parnému počasí k rozžhavené peci dorazilo kolem třiceti lidí. Pekla se pizza, placky a kváskový chléb. U pekařské lopaty se střídali dobrovolníci, kteří se podíleli na samotné stavbě pece. Atmosféru dotvořily písně v doprovodu kytary. Z těchto pro nás slavnostních chvil jsou i připojené fotografie.

   Namísto boření jsme se rozhodli v tomto jedinečném unikátním místě, kterým je vila J. N. Krale se zahradou v Prachaticích, budovat. Vytvořili jsme unikátní typ pece a kolem ní posezení z paletového nábytku. Lidé se tu mohou v trochu netradičním duchu setkávat a třeba sdílet recepty. Na veřejné pečení si může každý přinést vlastní těsto a sám si upéct třeba pizzu nebo chleba. Takže se dá říct, že se tu budují i mezilidské vztahy. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...