Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Netolický Staročeský jarmark na Linecké stezce lákal

 NETOLICE - 25. května 2015 - 10:21 - Tradičním Slavnostem města Netolic a zejména Staročeskému řemeslnému jarmarku na Linecké stezce patřila sobota 23. května v Netolicích. Tuto akci pořádalo Město Netolice již devátým rokem.

 Text: Jana Borovková, foto: Michael Borovka a Jana Borovková

www.dre-kon.cz   

   Náměstí zaplnilo téměř 90 stánků s řemesly a staročeským občerstvením, historické atrakce a výtvarné dílny pro děti - malování na obličej, lukostřelba, jízda na ponících, šermíři a mnoho dalšího. Druhým rokem připravila místní základní kynologická organizace soutěž psů o titul Sympaťák roku a ukázku výcviku a poslušnosti psů.

   Po celý den probíhal kulturní program pro všechny věkové kategorie. Velkého aplausu se dočkal Netoličák Jakub Jelínek za svou skvělou bubenickou show. Počasí nám přálo téměř celý den. Návštěvníky, kterých bylo letos opět hodně, však neodradil ani déšť, který se spustil po čtvrté hodině a nehodlal ustat.

   Nicméně tancovalo se pod stany nebo na dešti při koncertu skupiny Jiří Schelinger revival a na taneční zábavě na náměstí s kapelou Lahvátor až do druhé hodiny ranní a ani v tuto dobu se mnohým nechtělo jít domů. Kvůli dešti se musela, k velkému zklamání dětí i dospělých, zrušit ohňová show souboru komediantů na vysoké úrovni Chůdadlo, což byla skutečně škoda, ale počasí se nedá poručit.

   Součástí doprovodného programu slavností byla i vyjížďka historickým parním vlakem Peklíkem z Českých Budějovic do Netolic na tradiční řemeslný jarmark a zpět. Ta byla také oslavou 120. výročí netolické lokálky.

   Velké poděkování patří všem sponzorům této akce, bez jejichž věcné a finanční pomoci by se nikdy nemohla uskutečnit. Všem, kteří zcela nezištně pomáhali při organizaci, všem účinkujícím, řemeslníkům a návštěvníkům - díky všem těmto obětavým lidem se můžeme těšit na další, desátý ročník městských slavností. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...