Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Benefiční setkání Vivat vila se těšilo zájmu veřejnosti

 PRACHATICE - 24. května 2015 - 10:47 - Upozornit na architektonický význam vily Johanna Nepomuka Krale poblíž železničního nádraží, jako jedné z nejvýznamnějších funkcionalistických staveb v jižních Čechách, a současně podpořit myšlenku oživení a smysluplného využívání objektu iniciativou Živá vila s cílem vytvoření neobvyklého kulturního prostoru v Prachaticích. To byl záměr benefičního setkání, které se u vily uskutečnilo v sobotu 23. května. Výtěžek benefice použijí její organizátoři na další drobné úpravy vily.    

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Možná znáte Kralovu vilu spíše jako bývalé jesle a mateřskou školu u nádraží. I tak víte, o který objekt se jedná. A zdá se, že si jeho existenci uvědomuje stále více lidí v Prachaticích, jak o tom v poslední době svědčí rostoucí zájem zejména mladých, ale i pamětníků, o osud této památky.

   Vila stojí v cestě několik desítek let plánované silniční přeložce od Těšovic. Živá vila, jak se nazývá iniciativa zejména mladých lidí, by ráda dopřála funkcionalistickému skvostu lepší budoucnost, než demolici. Mluvit do toho může jak prachatická radnice, tak Jihočeský kraj.

   V sobotu byl na minikonferenci ve vile zejména slyšet hlas studentů dějin umění Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a některých odborníků. Poté následoval koncert místních kapel. Na zahradě s čerstvými záhony, ale také zbytky bývalé školky, hořel oheň a dobrou zábavu tu našly odpoledne i děti s rodiči.      

 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...