Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Prachatická nemocnice hostila soutěž o Medika roku

 PRACHATICE - 14. dubna 2015 - 8:44 - Prachatická nemocnice se stala o tomto víkendu zázemím pro novou celostátní a mezinárodní soutěž Medik roku 2015. Své medicínské vědomosti, zručnost a fyzickou zdatnost zde v sobotu 11. dubna předvádělo na devadesát studentů 4. až 6. ročníků lékařských fakult z České republiky a Slovenska. Soutěžili v deseti disciplínách, například v resuscitaci, endoskopii, šití, práci s ultrazvukem, určení správné diagnózy a dalších. Nejlepší tým mediků je z Univerzity obrany z Hradce Králové.

 Text: Ivana Kerlesová, mluvčí Nemocnice Prachatice

 Foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Slavnostního vyhlášení výsledků soutěže se ve společenském centru Národní dům zúčastnil spolu s řadou hostů i starosta Prachatic Martin Malý. Moderoval ho populární bavič Lukáš Pavlásek.

   Na prvním místě se umístil a Medikem roku 2015 se stal tým Univerzity obrany, Fakulty vojenského zdravotnictví z Hradce Králové ve složení Jakub Hrabčák, Adam Pavlík, Vlastimil Mazura, Ondřej Rada, Luboš Karásek a Roman Blanař. Na druhém místě skončil tým Univerzity Karlovy Lékařské fakulty Hradec Králové pod vedením kapitána Martina Vojtíška. Na třetím místě byl další tým Univerzity obrany, Fakulty vojenského zdravotnictví z Hradce Králové s kapitánem Matějem Kasalou. Jeho tým byl také vůbec prvním přihlášeným do této soutěže.   Ceny od sponzorů i finanční poukazy na stáž v některé z jihočeských nemocnic získalo všech 90 studentů medicíny z 15 týmů osmi lékařských fakult v České republice a Slovenské republice. Cílem celé akce, kterou organizovaly Jihočeské nemocnice, a. s., HealthCare Institute Czech Republic, o. p. s., Jihočeský kraj a Nemocnice Prachatice, a. s., bylo podpořit mediky v jejich studiu, za jejich znalosti a dovednosti je odměnit a poskytnout odbornou i finanční podporu k jejich dalšímu odbornému rozvoji.


 
   "Chceme ukázat studentům i veřejnosti, že i menší, okresní či krajské nemocnice, mohou nabídnout zajímavé pracovní prostředí, profesní růst, kvalitní zázemí a moderní lékařské technologie i kvalitu pro pacienty. To vše jsme chtěli, aby si naši soutěžící mohli vyzkoušet a vidět na vlastní oči - práci s moderními přístroji, přímo v nemocnici pod dohledem našich lékařů, kteří se s nimi rádi podělí o svoje zkušenosti," uvedl Michal Čarvaš, ředitel Nemocnice Prachatice, a. s., která soutěž organizovala.   "Celá soutěž probíhala ke spokojenosti všech, s nadšením, elánem, radostí soutěžících i organizátorů. Je pozitivní zjištění, že budoucí elita lékařů je velmi dobře ze svých fakult vybavena znalostmi i dovednostmi a že má elán a chuť do medicíny," doplnil jeden ze spolutvůrců celé akce, lékař prachatické nemocnice MUDr. Pavel Lipták a dodal za bouřlivého potlesku celého sálu Národního domu: "Bude pro nás ctí, mít také kolegy."   Předpokládá se, že akce, která se připravovala po devět uplynulých měsíců, se v následujících letech střídavě uskuteční v dalších nemocnicích na jihu Čech. Ty patří k nejúspěšnějším v celé ČR, jak nedávno také potvrdily výsledky celostátní soutěže Nemocnice ČR 2014. Nemocnice Písek, a. s., skončila v kategorii Absolutní vítěz na druhém místě, v kategorii finančního zdraví zvítězila Nemocnice České Budějovice, a. s. Hned za ní se místila Nemocnice Český Krumlov, a. s., šesté pořadí patřilo akciové společnosti Nemocnici Prachatice. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...