Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  V pátek jedenáct nových covidů. Odkud mohla nákaza přijít?

PRACHATICE – 31/7 2020 - 20:59 – Od čtvrtečního večera přibylo na Prachaticku jedenáct nových případů nemoci covid 19. Už jsou také vyhodnoceny všechny testy v InTiCa Systems.

      

   Text: TOMÁŠ PŘIBYL 

  

„Pátek přinesl jedenáct nových případů na Prachaticku, kde bylo pro tuto chvíli ukončeno hromadné testování ve firmě InTiCa Systems. V první vlně bylo provedeno 80 testů a ve druhé 345. Z nich vyšlo od vzniku tohoto ohniska celkem 38 pozitivních osob. Další testování je plánováno v InTiCa Systems na 6. srpna,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Nemalá část pozitivně testovaných připadá na zahraniční agenturní pracovníky z Ukrajiny a Maďarska. Mezi nimi byla infekce v minulém týdnu objevena. Není ale jisté, jestli se do firmy InTiCa Systems dostala s nimi. Redakci PRACHATICKOnews.cz kontaktoval jeden ze zaměstnanců firmy, který si nepřál zveřejnit své jméno, s tím, že není úplně jisté, jestli mohla přijít infekce jen s agenturními pracovníky. Zástupce agentury, která je najímá, tvrdí, že noví dělníci prošli testy.

Podle informací od našeho zdroje, které zatím nelze ověřit, protože firma s medii nekomunikuje, se v InTiCa Systems objevovali v poslední době pravidelně i zahraniční servisní pracovníci z Německa a také z Itálie.

Negativně testovaní zaměstnanci firmy jsou nyní doma a dostávají plný plat. Podle informací, které mají, by se mohli do práce vracet po dvou týdnech. Podle hejtmanky Ivany Stráské už je nyní ohnisko v InTiCa Systems zmapováno a izolováno. Pozitivně testovaným byla nařízena izolace a těm, co s nimi přišli do kontaktu, karanténa. 

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena