Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Další omezení v nemocnici kvůli ochraně před koronavirem

PRACHATICKO - 18. března 2020 - 10:57 – Prachatická nemocnice přichází počínaje dneškem s dalšími preventivními epidemiologickými a karanténními opatřeními.

      

   Text: Michal Čarvaš, předseda představenstva Nemocnice Prachatice a. s. 

  

   S účinností od 13. 3. 2020 omezila Nemocnice Prachatice a.s. vstup pro veřejnost do nemocnice pouze hlavním vchodem a to ve všední dny od 15,30 hod a po celý víkend, včetně svátků. Od 18. 3. 2020 se toto omezení rozšiřuje na celý den i po pracovní dobu. Prosíme pacienty i návštěvy, aby používali hlavní vchod do nemocnice, kde přes videotelefon nahlásí personálu důvod návštěvy nebo své obtíže. Bude jim v pracovní dobu (7,00-15,30) k dispozici zdravotník, který je podle jejich obtíží nasměruje do nemocnice.

   V případě, že uvedou respirační problémy, kontakt s nakaženou osobou či pobyt v zemích zasažených koronavirem za uplynulých 14 dní, budou se dále řádit pokyny ošetřujícího personálu. Takto označení „rizikoví pacienti“ dostanou roušku a budou odvedeni do speciálně upravené ambulance, která bude sloužit právě pro pacienty s podezřením na nákazu COVID 19. Zde dotyční vyčkají na personál nemocnice, který k nim bude přistupovat v osobních ochranných pomůckách.

   Chceme tímto postupem omezit pacientům v pohybu po nemocnici a zabránit kontaktu s dalšími pacienty, který není nutný. Tím je chceme chránit a rovněž náš personál. Nemocnice s účinností od 17. 3. 2020 zrušila na základě rozhodnutí vlády plánované operace a hospitalizace a omezuje ordinační dobu odborných ambulancí. Je vyhlášen úplný zákaz návštěv na všech odděleních.

   Chronické pacienty a jejich medikace či předpis léků vyřešíme elektronickou a telefonickou cestou. O všechny akutní pacienty se nadále postaráme. Akutní operace, zákroky i vyšetření budou nadále bez omezení! Rovněž lékárna je plně v provozu. Stejně tak je v normálním provozu, tedy bez omezení i porodnice.

   Nemocnice Prachatice rovněž žádá pacienty, kteří jsou hospitalizovaní, aby zůstali na svých odděleních a minimalizovali pohyb po nemocnici. Děkujeme všem, že si desinfikují ruce pomocí nainstalovaných dávkovačů desinfekce. Prosíme ambulantní pacienty, aby byly v doprovodu maximálně jedné další osoby.

   Všem zaměstnancům Nemocnice Prachatice a.s. děkuji za mimořádné pracovní úsilí a společné sepětí, díky kterému ustupují do pozadí běžné pracovní a provozní těžkosti. Společně toto těžké období zvládneme!

   Michal Čarvaš, předseda představenstva Nemocnice Prachatice a. s.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena