Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Park do odvolání zavírá všechny své budovy a omezuje činnost

ŠUMAVA - 16. března 2020 - 11:47 – Správa šumavského národního parku v reakci na vládní kroky a šíření nového respiračního onemocnění omezuje svůj provoz.

      

   Text: KATEŘINA PŘIBYLOVÁ

  

   „Hlavní budova Správy NP Šumava ve Vimperku, budova Správy CHKO v Horní Plané a v Sušici, ale i všechny budovy Územních pracovišť a ubytovny jsou od 16. března až do odvolání pro veřejnost uzavřeny,“ vysvětlil mluvčí správy Jan Dvořák. „Jen odbory státní správy NP Šumava a správy CHKO Šumava budou omezeně přístupné pro ta nejdůležitější jednání a to pouze ve středu v době od 14:00 do 17:00 hod. Je však nutností předem si domluvit schůzku telefonicky u vedoucích odborů,“ dodal.

   Vnitřní chod správy zůstává nepřerušen a všechny správní úkony běží dál. Správa také zavřela své ubytovny a zavřela pro ně rezervační systém. Omezeny jsou také porady zaměstnanců, a kdo může, dostal home office. Už dříve také správa zrušila akce pro veřejnost a zavřela svá informační a návštěvnická střediska.

    „Strážci se ale na území národního parku a CHKO Šumava budou pohybovat bez omezení a budou vykonávat svoji informační a strážní činnost. Hasičská jednotka sdružená s obecními jednotkami obcí je také zcela funkční a rovněž práce v lesích nijak omezovány nebudou,“ řekl Jan Dvořák.

   „V současnosti dokončujeme uzavírání rámcových smluv na práce v lesích s přihlášenými dodavateli. To by mělo být hotové do konce tohoto týdne, nejpozději však v týdnu příštím. Následně budou územní pracoviště NP Šumava vyhlašovat jednotlivé minitendry, které poběží standardně. To vše se děje elektronicky, jen podpisy jednotlivých smluv budeme řešit dle aktuální situace a na základě individuálních domluv s dodavateli,“ sděluje náměstek ředitele Správy NP Šumava Jan Kozel.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena