Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Dobrá srdce věnovala Třem králům na Prachaticku 455 560

PRACHATICKO – 20. ledna 2020 – 9:45 – Letošní Tříkrálová sbírka zná svůj výtěžek na Prachaticku. Zveřejnila ho Farní charita Prachatice, která ji tu organizuje.

      

   Text: KATEŘINA PŘIBYLOVÁ, FCH Prachatice 

  

   Letos trvala Tříkrálová sbírka na Prachaticku dva týdny od 1. ledna. Šlo o jubilejní dvacátý ročník a sbírka opět potvrdila, že patří mezi nejdůvěryhodnější u nás. Na Prachaticku se do ní zapojilo padesát skupinek s pětašedesáti kasičkami a koledovaly v jednatřiceti městech a obcích našeho regionu. Nakonec se jim podařilo vykoledovat 455 560 korun, což je o více než šedesát tisíc korun více než loni.

   „Z darů, které jste vhodili koledníkům do kasičky, pomůže 65% přímo Farní charitě Prachatice, 15% využije na své projekty Diecézní Charita České Budějovice, 10% pomůže potřebným v zahraničí, 5% jde na celostátní projekty a 5% je režie sbírky. Děkujeme všem za laskavé přijetí našich Tří králů a za štědré příspěvky do kolednických kasiček. Upřímné poděkování patří i obětavým koledníkům a vedoucím kolednických skupinek, kteří koledovali s velkým nasazením,“ řekla ředitelka Farní charity Prachatice Jana Schwarzová.

   Prachatická charita příspěvky používá hlavně na dofinancování svých sociálních služeb, kterými jsou azylové domy pro matky s dětmi v Prachaticích a pro muže v Záblatí a pro terénní program Most.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena