Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Osmnáct milionů do revitalizace Luční přinese i parkovací místa

VIMPERK - 22/3 2021 - 12:34 – Ve Vimperku se minulý týden rozjela jedna z největších investic do místního panelového sídliště za posledních několik let.

      

   Text a foto: TOMÁŠ PŘIBYL 

  

Vimperská radnice zahájila revitalizaci Luční ulice. Dostala na ni šestimilionovou dotaci, když vítěz výběrového řízení na stavební práce nabídl cenu necelých osmnáct milionů korun. Práce začaly minulý týden mimo jiné i přesunem kontejnerů, protože dosavadní přístřešky na ně budou zlikvidovány a vzniknou tu nové. Ulice dostane také nový mobiliář, osvětlení, chodníky a komunikaci. Rovněž tu přibude celkem dvaadvacet parkovacích míst a po rekonstrukci bude provoz v ulici nově jednosměrný.

K tomu se navíc radnice pustí v této lokalitě do vybudování nového teplovodu pro domy číslo 498, 499, 500 a 501 za zhruba 1,9 milionu korun. „Nově povede trasa teplovodu dlouhého celkem 210 metrů od šachty před domem číslo 501 za panelové domy. Pro tuto stavbu a trasu jsme se rozhodli proto, že bychom neradi v případě havárie stávajícího teplovodu zasahovali do nově zrekonstruované ulice,“ vysvětlil místostarosta Zdeněk Kuncl ve Vimperských novinách.

Než ulice projde revitalizací a vzniknou v ní nová parkovací místa, bude tu naopak situace s parkováním do začátku července, kdy mají práce skončit, horší. V ulici stávalo do šedesáti aut, která budou nyní parkovat jinde na sídlišti. Radnice tu pro ně zřídila menší dočasná parkoviště a také uvolnila režim na parkovišti u podchodu pod Sušickou ulici, aby lidé z Luční mohli stát i tady.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena