Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Ocenění pro Olgu Korbelovou, prachatickou vzdělavatelku

PRACHATICE – 5. listopadu 2019 – 17:00 - Olga Korbelová z Prachatic je dlouholetou vzdělavatelkou Obce baráčníků Vitoraz Prachatice. Za svou práci už má dvě čestná uznání.

      

   Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

  

   A v říjnu letošního roku získala medaili za zásluhy od Veleobce baráčníků v Praze. Obec baráčníků Vitoraz působí v našem městě od roku 1946 (první zmínka v kronice 1947) a tetička (jak se u baráčníků oslovují) je ve spolku přes 20 let. Gratulujeme.   V současné době baráčníci dbají především na udržování tradic, krojů a zvyků, spolkový prapor. Dříve šlo baráčníkům především o udržení českého jazyka a pomoc menšinovým školám v pohraničí, jako dobročinnému vlasteneckému, nepolitickému spolku. Na sezeních se podává pocta (chléb se solí) a každý dle svých možností přispěje do baráčku (symbol spolku i Obce baráčníků Vitoraz Prachatice.

   Obec baráčníků Vitoraz má svoji rychtu (místo k setkávání) na Zlaté stezce 145, Prachatice. Vždy poslední čtvrtek v měsíci od 14:00 hodin jsou zde sezení, kam můžete přijít i vy, jste vítáni.

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena