Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  OBRAZEM: Den s handicapem v Základní škole Prachatice 387

PRACHATICE - 19/12 2020 - 17:14 – Děti ze Základní školy Prachatice, Zlatá stezka 387 se dozvěděly zajímavou a nenásilnou formou o lidech se zdravotním postižením.  

      

   Z REDAKČNÍ POŠTY: Hanka RH+ Rabenhauptová

  

A také o sociálních službách, dobrovolnictví a pomoci, ale také jak se chovat k lidem s handicapem. Organizátoři měli za cíl ukázat dětem možnost chápání postižených, sdělit co je integrace.

Žáci se s radostí zapojili do „stezky plnění úkolů“, všech připravených aktivit, byli pozorní. Vyzkoušeli si jízdu na vozíku, stali se průvodci nevidomých, povídali si o lidech, kteří ztrácí paměť, nebo jak komunikovat s lidmi, kteří špatně slyší, mluvilo se také o seniorech, o hospici, lidech, kteří umírají. Velká část byla věnována pomoci, podpoře, dobrovolnictví. Děti si prošly mini výstavou dobrovolnické pomoci, uváděly vlastní příklady.

Oživením celého dopoledne bylo pak povídání s vozíčkářkou Marií Bednářovou, které ukončila studium v ARPIDĚ v Českých Budějovicích a nyní se pokouší o zaměstnání s asistencí, je dlouholetou členkou Klubu zdravotně postižených Prachatice.

Děti získaly řadu drobných odměn, o některé soutěžily a některé získaly za splnění aktivit Dnu s handicapem. I takto se dá připomenout den s handicapem. Za organizátory pevně věříme, že v dětech nějaké zážitky, prožitky zůstanou, že si s rodiči, vychovateli, kamarády budou povídat, ať již to byla prohlídka auta, kam vjede vozíčkář po plošině, či malování jednou rukou, nebo zvukové pexeso.

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena