Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  VIMPERK: Najeli milion a milion a půl kilometrů bez nehod

VIMPERK – 28/8 2020 - 10:07 – Ve středu došlo na autobusovém nádraží ve Vimperku k ocenění dvou řidičů autobusu. Najeli jeden milion a jeden a půl milionu kilometrů bez nehod.

      

   Z redakční pošty: Martina Joklová, POLICIE ČR

  

Ocenění se účastnili také zástupci Policie České republiky z Územního odboru Prachatice. Pan Rod ujel bez jediné dopravní nehody 1 500 000 kilometrů a pan Roučka najel také krásných 1 000 000 kilometrů bez dopravní nehody.

František Rod, 52 let, jezdí u společnosti ČSAD AUTOBUSY České Budějovice, pobočka Vimperk, již třicet let. Za celou tu dobu nezpůsobil žádnou dopravní nehodu, a to má přitom najeto už 1 500 000 kilometrů. František Rod jezdí s autobusem od roku 1990. Řidičské zkušenosti nabyl jak při cestách tuzemských, tak zahraničních. Vozil klienty na dovolenou k moři i do hor. Jezdil po místních linkách v celém Jihočeském kraji a šest let vozil cestující do Prahy. V současné době se můžete s panem Rodem setkat hlavně na místních linkách na Vimpersku.Jiří Roučka, 50let, jezdil u společnosti ČSAD AUTOBUSY České Budějovice, pobočka Vimperk již v roce 1996, po šesti letech odešel na dva roky jezdit s nákladními vozy, a poté se opět vrátil k řízení autobusu, kterému se věnuje dodnes. Od roku 2004 najel úctyhodných 1 000 000 kilometrů bez jediné dopravní nehody. Bezpochyby se jedná o univerzálního řidiče, který po celou svou profesionální dráhu jezdí zájezdové i místní linky.Zážitků ze zahraničních cest má opravdu na rozdávání, jak těch méně úsměvných, tak těch radostnějších. Vyprávěl například o klientce, která se s jeho autobusem měla večer vracet z jednodenního koupání v Chorvatsku, z regionu Baška Voda, ale na domluvené zastávce nečekala a telefon měla nedostupný. Nejenom, že obětavý řidič ženě neujel, ale téměř dvě hodiny ji hledal, než ji našel na úplně jiné zastávce. Přestože Jiří Roučka mnohdy bývá terčem útoku ublížených klientů, kterým ti, co nepoznají vlastní kufr, odešli s tím jejich, setkává se naštěstí více s těmi, kteří jsou rádi, že je na dovolenou veze právě on.Vedoucí osobní dopravy ČSAD AUTOBUSY ČESKÉ BUDĚJOVICE Tomáš Procházka uvedl, že si velmi váží takovýchto profesionálních řidičů, protože v dnešní době je opravdu obtížné ujet tolik kilometrů bez dopravní nehody. Rád se připojuje, společně se zástupci Policie České republiky a BESIPU ke gratulaci. Přál by si, aby tito řidiči ujeli ještě spoustu bezproblémových kilometrů. Byl by rád, kdyby touto cestou namotivovali také další řidiče, kteří zvažují profesionální dráhu za volantem autobusu.

Krajský koordinátor za BESIP Václav Kovář sdělil, že řidiči jedoucí takovou porci kilometrů bez jediné dopravní nehody si zaslouží veliké poděkování. Práce řidiče autobusu je psychicky velmi náročná, nejenom z pohledu působení jednotlivých situací v silničním provozu, ale velkou měrou na řidiče působí také chování přepravovaných osob, které mnohdy bývá, jak mu oba uvedli, za hranou.

Martina Joklová, POLICIE ČR

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena