Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Černobílé Prachaticko 1978: Závody do vrchu lákaly i v minulosti

PRACHATICE - 5/3 2021 - 10:51 – Závody automobilů do vrchu zvané Prachatický kopec lákaly ve své době známé závodníky na strojích zvučných značek i diváky. 

      

   Text a foto: ZDENĚK PŘIBYL 

   

Šlo o automobilový sprint na pětikilometrovém úseku z okraje Prachatice po Libínské Sedlo. Trať na úbočí Libína plná serpentin, z nichž největší byla Americká zatáčka, pojmenovaná na památku amerických vojáků, kteří tady v pětačtyřicátém měli tragickou nehodu, prověřila závodní automobily i veterány.

Ještě například v květnu roku 2011 se tu jel za účasti stovky jezdců jeden z podniků Českého poháru automobilových závodů do vrchu v režii prachatického Rally klubu. V pozvánce slibovali pořadatelé divákům dvoudenní zajímavé boje o body v kategoriích sériových, závodních i historických automobilů. „Jako živé a pěkně rychlé muzeum bude působit kategorie historických automobilů s plejádou vozů, které psaly historii,“ lákali diváky. Takový dojem možná budou i dnes vyvolávat snímky aut na trati Prachatického kopce z 24. září 1978.

Černobílé Prachaticko představuje cyklus fotoreportáží z archivu černobílých negativů Zdeňka Přibyla, který je nejdéle sloužícím novinářem našeho regionu. Reportáže vnikaly od 70. do 90. let v době, kdy psal a fotil pro týdeník Hraničář, deník Jihočeskou pravdu i prachatický městský zpravodaj. Jde o unikátní archiv čítající desítky tisíc fotografií a tisíce reportáží obsahující často jinde nedochovaný zpravodajský a historický materiál.

 
 

FOTOREPORTÁŽE

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena