Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Černobílé Prachaticko: "Říkali nám Bahňáci ze Šibeničáku..."

PRACHATICE - 23/11 2020 - 8:48 - Většinou jsme byli šťastní, že jsme se mohli v roce 1976 začít stěhovat do prvních bytů na panelákovém sídlišti pod Šibeničním vrchem v Prachaticích.

      

   Text a foto: ZDENĚK PŘIBYL

  

První snímky budovaného sídliště ve čtvrtém bytovém okrsku Prachatic z archivu černobílých negativů našeho fotoreportéra Zdeňka Přibyla jsou z roku 1974. S rodinou se sem fotograf nastěhoval v roce 1976 a začal fotit života na novém sídlišti pravidelně. Dolů do města i zpátky se chodilo po rozježděné cestě, která - když zapršelo - dala vzniknout přezdívce pro první obyvatele sídliště - Bahňáci ze Šibeničáku.

Kotelna, domy, hospůdka, stromy a hlavně jak se tu bavily děti. Pískoviště, kolotoče, houpačky, dětský den se soutěžemi a vojenskou technikou, ale také sáňky, boby nebo jen hromada písku a pyramida trubek. To všechno jim dobře posloužilo. Děti i stromy rostly jako z vody. Naše první fotografické ohlédnutí za prachatickým Čtvrťákem tentokrát končí rokem 1983. Když se vám to bude líbit, můžeme zase někdy pokračovat...

 
 

FOTOREPORTÁŽE

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena