Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Na festival Vivat vila! zval zahřívací koncert v Husově sboru

PRACHATICE - 20/8 2020 - 9:58 - Modlitebna Husova sboru hostila v pátek 14. srpna večer warm-up koncert, který zval na festival Vivat vila! o posledním srpnovém víkendu.

      

   Text: ZDENĚK PŘIBYL, foto: Florián Pešek

  

Zahřívací koncert v netradičním prostoru Husova sboru pořádaly Spolek Živá vila a Církev československá husitská v Prachaticích. Vystoupily na něm kapela Psychedelická Barborka ze Strakonic, která hraje alternativní rock, a západočeské hudební seskupení Povodí Ohře, sbírající v poslední době jedno ocenění za druhým.

Samotný festival Vivat vila! na podporu Kralovy vily a oživení města v historickém centru Prachatic se bude konat 28. a 29. srpna přímo v unikátních prostorách prachatické funkcionalistické vily, kam se spolek Živá vila po úporném boji vrací po čtyřech letech. Zahrají na něm špičky současné tuzemské alternativní kytarové scény, jako jsou kapely Kalle, Please the Trees, Dingo, B4, Sinks a další.

V rámci festivalu proběhne i doprovodný program, v němž mimo jiné představí svůj nový román Jiří Hájíček. Festival se v sobotním dopoledni symbolicky přesune do samotného centra Prachatic na Velké náměstí, kde bude chtít spolek upozornit na nevyužitý potenciál veřejných míst.

Spolek Živá vila chce svou aktivitou navázat na předešlé kulturní akce v Kralově vile a zároveň v Prachaticích založit tradici multižánrového festivalu, který si toto město zaslouží.

 
 

FOTOREPORTÁŽE

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena